Wrocławskie Dni Implantologii odwołane

ms
16-04-2020, 15:08
Wrocławskie Dni Implantologii w tym roku się nie odbędą. W związku w obecną sytuacją epidemiczną, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz zdrowie uczestników, Komitet Organizacyjny Konferencji podjął decyzję o przeniesieniu jej na rok 2021.

Prof. Marzena Dominiak:
Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w kolejnej edycji Wrocławskich Dni Implantologii, które odbędą się w dniach 21-22 maja 2021 roku, tym razem w przepięknych wnętrzach zamku w Topaczu. WDI 2021 połączone będą z obchodami 50-lecia powstania Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy okazji jubileuszu 70-lecia założenia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Wrocławskie Dni Implantologii od lat są miejscem spotkań pasjonatów implantoprotetyki, ludzi, posiadających świadomość, że nieustanny rozwój i zrozumienie dla nowoczesnych technologii, są fundamentami zawodowego powodzenia.  WDI pełnią arenę prezentacji ciekawych przypadków klinicznych oraz najnowszych rozwiązań sprzętowych i materiałowych.

WDI nigdy nie stroniły od podejmowania ważkich, czasem kontrowersyjnych tematów, zapraszając do dyskusji polskich  i zagranicznych ekspertów, którzy nierzadko prezentowali zupełnie odmienne zdania i opinie. W tej wymianie poglądów jest coś fascynującego. To dzięki niej poznajemy inne punkty spojrzenia na to samo zagadnienie, możemy zobaczyć różne drogi osiągania sukcesu medycznego. Co równie istotne, wszyscy eksperci są na wyciągnięcie dłoni, zawsze gotowi odpowiedzieć na pytanie, pomóc, doradzić.

W stomatologii, tak jak zresztą w wielu dziedzinach życia, nie ma przyszłości, bez przeszłości. W ramach WDI 2021 będziemy celebrować 50. rocznicę założenia Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej oraz obchody 70. rocznicy Uniwersytetu Medycznego  we Wrocławiu. To miejsce, które przez pół wieku wykształciło wielu znakomitych praktyków i naukowców.

Wspomnimy tych najważniejszych, wrócimy do ich osiągnięć, ale przede wszystkim podkreślimy, że rozwój implantoprotetyki nie jest możliwy bez nowych, coraz to bardziej zaawansowanych badań.