Koronawirus: NFZ udostępnia miejsca noclegowe dla lekarzy

ms
15-04-2020, 10:39
Zgodnie z poleceniem Ministra Zdrowia, oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia zapewnią miejsca noclegowe dla personelu szpitali walczących z SARS-Cov-2.

Póki co Centrala NFZ informuje o umowie podpisanej pomiędzy Mazowieckim OW NFZ, Wojewódzkim Szpitalem Zakaźnym w Warszawie oraz hotelem Marriott, który gwarantuje miejsca noclegowe dla pracowników szpitala, aby uchronić rodziny personelu przed ryzykiem transmisji koronawirusa.

- Bezpieczeństwo personelu medycznego i pracowników szpitali, którzy stają do codziennej, heroicznej walki z koronawirusem jest teraz kluczowe – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. - To ważne, by pracownicy służby zdrowia mogli zregenerować się po wyczerpującej pracy, nie doświadczając stresu i lęku, że narażają swoich bliskich.

Dzięki podpisanej umowie hotel w części zostanie przeznaczony dla kadry medycznej, która jest szczególnie narażona na zakażenie. Hotel będzie dla pracowników szpitala miejscem noclegu i odpoczynku po pracy, a jednocześnie pozwoli na zminimalizowanie ryzyka zakażeń dla ich rodzin. Pobyt sfinansuje mazowiecki oddział NFZ, który przekaże fundusze Wojewódzkiemu Szpitalowi Zakaźnemu.

Koszt pobytu za dobę wynosi 125 zł. To zdecydowanie niższa cena od regularnych, te zaczynają się od 400 zł za dobę.