Katowicka ASP produkuje dla lekarzy przyłbice ochronne

ms
10-04-2020, 14:15
650 przyłbic ochronnych z poliwęglanu wyprodukowanych w modelarni Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach trafi bezpłatnie do szpitali w regionie – poinformowała uczelnia.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach aktywnie włącza się w walkę z koronawirusem i bezpłatnie przekazuje wytwarzane w uczelnianej modelarni przyłbice ochronne z poliwęglanu.  

- To jedyny sposób, w jaki możemy pomóc, wykorzystując sprzęt, którym dysponuje modelarnia Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na co dzień uczymy studentów, jak tworzyć produkt, który znajdzie zastosowanie w życiu codziennym. Tym razem mamy okazję zaprezentować to w praktyce - powiedziała pomysłodawczyni i koordynatorka akcji dr Sybilla Skałuba.

Przyłbice przygotowywane  przez pracowników ASP w Katowicach są transportowane do trzech śląskich szpitali: Specjalistycznego Szpitala w Chorzowie, Szpitala Miejskiego Murcki w Katowicach i Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Dotychczas do tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z epidemią, trafiło już 200 sztuk przyłbic. Kolejne ciągle są produkowane.