Koronawirus: testy dla pracowników ochrony zdrowia

ms
10-04-2020, 08:29
Łódzki oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA oferuje darmowe badania dla przedstawicieli zawodów medycznych: lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów.

Usługa realizowana jest na podstawie zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu oraz ratowników medycznych – na podstawie dyplomu. W szczególności zapraszamy osoby pracujące poza szpitalami, które nie są w żaden sposób objęte finansowaniem takich badań.

Badania wykonywane są metodą RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizuje się na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi.

Pobieranie materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR odbywa się w specjalnym mobilnym punkcie pobrań typu „Drive&Go-Thru”, który uruchomiono na terenie EXPO Łódź. Punkt Pobrań „Drive&Go-Thru” działa przy Al. Politechniki 4 w Łodzi jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.

W najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnych mobilnych punktów pobrań typu „Drive&Go-Thru” w Warszawie, Poznaniu (w Krakowie już działa).

DIAGNOSTYKA prosi o wsparcie i zachęca do zakupu testów dla łódzkich specjalistów.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem Infolinii Regionalnej łódzkiego Oddziału DIAGNOSTYKI, tel. 663 680 230.