CEDE 2020: we wrześniu w internecie, w grudniu – w Łodzi na żywo

ms
01-04-2020, 15:15
We wrześniu wirtualne targi stomatologiczne, a w dniach 3-5 grudnia, tradycyjne w Łodzi - to nowy plan organizatorów Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE na czas ekonomicznego spowolnienia branży.

Łukasz Sowa, dyrektor zarządzający w spółce Exactus, która od 1991 roku jest organizatorem CEDE:
Przede wszystkim pragniemy wyrazić ogromne wsparcie dla wszystkich uczestników polskiej branży stomatologicznej. To bezprecedensowo trudny czas dla wszystkich: producentów, dystrybutorów, serwisantów, członków zespołów stomatologicznych. Nic aktualnie nie jest ważniejsze od Państwa zdrowia i poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego. Trzymamy kciuki za wszystkich wierząc, że niedługo będzie nam dane uścisnąć dłoń i uśmiechnąć się, ot tak, normalnie.

Koronawirus brutalnie krzyżuje wiele planów. Ostatnie miesiące ciężko pracowaliśmy aby zaproponować zupełnie nowy format wystawy stomatologicznej. Stworzyliśmy koncepcję, w której każdy wystawca może zaprojektować własne CEDE, skutecznie wyróżnić się, przekonać się, że w targach stomatologicznych można uczestniczyć inaczej, niestandardowo. Dla uczestników przygotowaliśmy atrakcyjny program edukacyjny i moc projektów wspierających ich rozwój. Z naszej pracy jesteśmy dumni, dalej wierzymy, że ma sens.

Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest najbardziej fortunny moment na rozmowy o inwestycjach, chcemy jednak wszystkich zapewnić, że myślimy o branży i staramy się jak najlepiej przygotować na najbliższy czas. Naturalnie nikt nie potrafi przewidzieć jak długo potrwa ta sytuacja, dlatego już dziś, z szacunku dla naszych wystawców, partnerów i uczestników, z pełnym zrozumieniem aktualnej sytuacji epidemicznej i ekonomicznej, wdrażamy „plan B” – ku pokrzepieniu serc.

We wrześniu zrealizujemy jako pierwsi w Polsce, a może i na świecie wirtualne targi stomatologiczne. Współczesna technologia pozwala realizować ten koncept w innych branżach, czas w którym wszyscy się znaleźliśmy, daje nadzieję, że pomysł, który analizowaliśmy od dłuższego czasu, może okazać się wyjątkowo trafiony. Branża stomatologiczna jest już mocno zakorzeniona w internecie, dlaczego więc nie wirtualne targi? Koszty uczestnictwa w takim projekcie są znikome w porównaniu do targów tradycyjnych, w czasach kryzysu to istotne dla wszystkich. Co dziś ważne, targi wirtualne łatwiej dopasować do sytuacji ekonomicznej i branżowego kalendarza.

Pierwsza istotna wiadomość dla wszystkich wystawców, którzy potwierdzili udział w CEDE 2020 jest taka, że standardowy udział w wirtualnych targach nie będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami. Szczegóły uczestnictwa w takiej formule przedstawimy każdemu z osobna. Już dziś zapewniamy, że platformy do organizacji wirtualnych targów dają wiele możliwości promocji marek i produktów, szkoleń online i nie tylko. Z powodzeniem można traktować je jako platformę sprzedażową. Dodatkowo, myślę, że wszyscy możemy świetnie bawić się podczas wirtualnego CEDE. Jeżeli ta formuła spotka się ciepłym odbiorem, będziemy ją cyklicznie kontynuować. Oczywiście do projektu mogą dołączyć również firmy, które nie potwierdziły uczestnictwa w CEDE 2020. Zasady ogłosimy wkrótce.

Druga ważna wiadomość - tym razem dla wszystkich - tradycyjne CEDE przenosimy do Łodzi. Wydarzenie odbędzie się w obiekcie EXPO w dniach 3-5 grudnia 2020 roku. Wierzymy, że w trzecim i czwartym kwartale do branży wróci optymizm. W Łodzi, obdarzonej sentymentem przez tak wielu, chcemy zrobić spotkanie, które pozwoli zapomnieć o trudnym dla wszystkich roku. Obecna sytuacja epidemiczna nie zmniejszyła naszej wiary w nasz produkt, który opracowaliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Podczas wielu rozmów z producentami i dystrybutorami odpowiadaliśmy na pytania wystawców o infrastrukturę w Łodzi i możliwość przenosin CEDE z Poznania do korzeni. Byliśmy zachęcani do tej decyzji, broniliśmy się chcąc zagwarantować wszystkim najlepsze warunku do uczestnictwa w projekcie, a takie gwarantuje MTP. Biorąc pod uwagę zupełnie nowe okoliczności, uważamy, że wszyscy zmieścimy się w EXPO Łódź (oddane do użytku w 2012 roku, na ponad 13000 mkw. obiektu składa się 5700 mkw. powierzchni wystawienniczej + powierzchnia konferencyjna), a nowa lokalizacja pozwoli wszystkim na oszczędności. Naturalnie do Łodzi - oczywiście dla zainteresowanych - "przenosimy" wszelkie poniesione opłaty rejestracyjne i rezerwacyjne.

Prosimy wystawców o chwilę cierpliwości, aby doprecyzować szczegóły współpracy. Naszym celem jest dobro wszystkich, trudno składać dziś obietnice, ale mamy głębokie przekonanie, że nasz „plan B” ma sens i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży. W razie potrzeby kolejne pomysły będziemy dostosowywać do sytuacji i potrzeb.

Dla wystawców 

Wystawcy CEDE 2020 w Łodzi (3-5 grudnia) otrzymają dodatkowo bezpłatne, standardowe stoisko wirtualne w ramach targów online CEDE (24-26 września). W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w CEDE 2020 w Łodzi, udział w tylko targach wirtualnych jest płatny (cennik zostanie zaprezentowany wkrótce).

W przypadku pytań:
Marek Wiktorowski tel. +48 602 365 147
Łukasz Sowa tel. +48 507 153 530