Kumulacja: wrzesień miesiącem targów stomatologicznych

ms
01-04-2020, 13:05
Kumulacja dobra jest w Lotto, nikt nie wie czy się sprawdzi w przypadku targów stomatologicznych. Jeśli rysowane dzisiaj scenariusze zostaną urzeczywistnione, to lekarze dentyści odbudowywanie kondycji praktyk stomatologicznych, po - miejmy nadzieję - epidemii koronawirusa - pogodzić będą musieli we wrześniu z uczestnictwem w trzech sztandarowych imprezach szkoleniowo - targowych. A więc po kolei. KRAKDENT® 3 – 5 września, Warsaw Dental Medica Show 10 – 12 września i CEDE 24 – 26 września!

Może to i dobry pomysł, bo po okresie kwarantanny każdy będzie chciał nadrobić stracony czas i jak najszybciej zapomnieć o długich tygodniach spędzonych w domu. Może to i nie tak dobry pomysł, bo ani wystawcy, ani goście imprez targowych nie będą mieli czasu na zregenerowanie sił, a może po prostu nie będą mieli głowy do scenariusza nastawionego na rozwój i patrzenie w przyszłość.

Obecna sytuacja nie zapowiada jednak lepszych rozwiązań, każde obarczone będzie dużym poziomem ryzyka. Czy jest możliwa sytuacja win – win? Oby.

Do grona wrześniowych wystawców dołącza KRAKDENT®. Tak więc tradycyjne wrześniowe targi stomatologiczne CEDE mają w 2020 r. towarzystwo nie tylko Warsaw Dental Medica Show ale i imprezy organizowanej przez Targi w Krakowie.

Uwaga ostatecznie CEDE przenosi się z Poznania do Łodzi (grudzień 2020 r.) 

Na stronie KRAKDENT® czytamy poważną deklarację (1 kwietnia w dzień prima aprilis):

Bardzo dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość oraz za licznie wyrażane opinie dotyczące terminu realizacji Targów KRAKDENT®. Wysoko cenimy sobie Państwa zaangażowanie i cenne uwagi.

Najważniejszym wyzwaniem dla nas wszystkich jest teraz zahamowanie epidemii. Tak jak zapewne i Wy, my zostaliśmy w domach, ograniczamy kontakty i z niepokojem śledzimy doniesienia medialne.

Podejmując 3 marca br. (jako pierwsi w Polsce, odpowiedzialni organizatorzy targów) decyzję o przeniesieniu terminu Targów KRAKDENT® na maj, nawet w najbardziej pesymistycznych scenariuszach nie mogliśmy przewidzieć rozmiaru epidemii, z jaką mierzymy się aktualnie. Obecna sytuacja jest trudniejsza, niż ktokolwiek mógł przypuścić, a jej rozwój niemożliwy do przewidzenia w najbliższym czasie.

Wprowadzenie w Polsce stanu epidemii, zamknięcie granic państwa, lawinowo rosnąca liczba osób  zarażonych koronawirusem, dramatyczne informacje płynące z USA, Włoch, Hiszpanii, Francji oraz ogłoszenie 24 marca przez polski rząd nowych, jeszcze bardziej restrykcyjnych obostrzeń i zakazów oraz wprowadzanie kolejnych – to wszystko sprawia, że prawdopodobieństwo zrealizowania Targów KRAKDENT® w maju stało się niemożliwe. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Wasze, Waszych pracowników i uczestników targów, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu Targów KRAKDENT®. Nowy termin to 3-5 września br.

Wierzymy w zrozumienie i w to, że wszyscy będziemy mogli spotkać się we wrześniu w EXPO Kraków.