OIL w Szczecinie poszukuje mieszkań dla lekarzy i czeka na wolontariuszy

ms
31-03-2020, 14:01
Mieszkań dla lekarzy, którzy na czas epidemii wyprowadzają się z domów, nie chcąc narażać swoich rodzin, poszukuje Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie. OIL zwróciła się też z prośbą o wolontariat studentów, którzy pomogliby pracującym lekarzom m.in. w zakupach.

 Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie poszukuje mieszkań dla lekarzy, którzy zmuszeni są na czas epidemii wyprowadzić się z domu, by po dyżurach nie wracać do swoich rodzin - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie izby.

Kontakt dla osób , które chciałyby udostępnić mieszkanie:
biuro@oil.pl
tel. 91 48 74 936.

Prezes OIL w Szczecinie dr n. med. Magda Wiśniewska w piśmie skierowanym do rektorów szczecińskich wyższych uczelni prosi także o zachęcenie studentów do pomocy w codziennych czynnościach pracującym podczas epidemii lekarzom.

- Działający na pierwszej linii frontu walki z epidemią to także grupa, która znalazła się w trudnej sytuacji. Większość z nich mieszka w domu z małymi dziećmi czy rodzicami w podeszłym wieku. Wielu z nich zmuszonych jest podejmować trudne decyzje, aby na czas epidemii wyprowadzić się z domu i po dyżurach nie wracać do domów. Niektórzy z nich poddawani są obowiązkowej kwarantannie - argumentuje prezes OIL.

Wolontariusze proszeni są o pomoc przy zrobieniu zakupów, opiece nad dziećmi czy opiece nad zwierzętami. Pomocy - jak wskazała dr Wiśniewska - potrzebują także lekarze emeryci, nadal aktywni zawodowo.

- Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie wymagał pomocy lekarskiej. Prosimy, aby w tym szczególnym czasie pochylić się nad sytuacją naszej grupy zawodowej - apeluje prezes OIL w Szczecinie.