Dentyści pracujcie nie pracując: rozdwojenie jaźni

ms
19-03-2020, 11:54
Holenderskie Stowarzyszenie Dentystów i Ortodontów (ANT) doradza dentystom i ortodontom pozostanie w domach, ale wzywa wszystkich do tego, aby nie ignorowali swoich pacjentów w nagłych wypadkach i zapewnili im pełną opiekę.

Holenderskie Stowarzyszenie Dentystów i Ortodontów (ANT) doradza dentystom i ortodontom pozostanie w domach, z drugiej jednak strony razem z Królewskim Holenderskim Towarzystwem Promocji Stomatologii (KNMT), Organizacją Holenderskich Protetyków Dentystycznych (ONT) i Holenderskim Stowarzyszeniem Higienistek Stomatologicznych (NVM), wzywa wszystkich do tego, by nie ignorowali swoich pacjentów w nagłych wypadkach i zapewnili im pełną opiekę w najbliższym czasie.

ANT czeka aż Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) zaleci Holendrom, aby nie zgłaszali się na zaplanowane wizyty. Obecnie bowiem RIMV nadal mówi, że ludzie mogą zgłaszać się do dentysty bez poważnych, nagłych urazów w jamie ustnej i bólu.

Jest zgoda na prowadzenie dyżurów i pomoc w razie wypadków takich jak np. złamanie zęba czy przyjście z bardzo silnym bólem, którego nie umieją uśmierzyć leki.

źródło: glospolski.nl