Apel starosty: dentyści wróćcie do pracy!

ms
19-03-2020, 10:33
Starosta raciborski Grzegorz Swoboda apeluje, aby dentyści wrócili do pracy. W powiecie czynna była tylko jedna poradnia stomatologiczna. W relacji przebywającego na kwarantannie starosty działy się tam dantejskie sceny.

Grzegorz Swoboda stwierdził, że wie o strachu jaki cechuje teraz wszystkich, którzy mają kontakt z ludźmi.

Apel starosty raciborskiego
W wyniku ogłoszonego zagrożenia epidemicznego wielu lekarzy stomatologów zrezygnowało ze świadczenia usług. W związku z powyższym starosta raciborski prosi, aby nie ograniczali dostępności świadczonych przez siebie usług stomatologicznych i nie izolowali się od swoich pacjentów, którymi są m.in. mieszkańcy powiatu raciborskiego.

W tej szczególnej sytuacji dla służby zdrowia łączmy siły, współpracujmy i nie bądźmy obojętni na potrzeby pacjentów wymagających leczenia stomatologicznego, zwłaszcza w przypadkach nagłych i pilnych - apeluje starosta Grzegorz Swoboda.

W miarę możliwości zachęcamy do wznowienia pracy gabinetów stomatologicznych z zachowaniem odpowiedzialnej postawy i wszelkich zasad bezpieczeństwa względem siebie i innych pacjentów.

Apel można poprzeć, szczególnie ten fragment mówiący o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa względem siebie i innych pacjentów. Pytanie kto odpowiada lub współodpowiada za umożliwienie zapewnienia tych zasad bezpieczeństwa.