Skradła pieczątkę dentyście, fałszowała recepty

ms
17-03-2020, 08:22
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy w Mikołowie przedstawili zarzuty 41-letniej mieszkance Tychów, która podrabiała recepty na lek przeciwbólowy.

Pracownica, zatrudniona w gabinecie stomatologicznym w Łaziskach Górnych, posługiwała się pieczątkami lekarzy, aby wystawiać sfałszowane recepty na leki przeciwbólowe.

41-letnia mieszkanka Tychów od kwietnia do sierpnia 2019 r. podrobiła łącznie 13 recept, wypisując je na własne nazwisko. W treści dokumentu wpisywała nazwę leku przeciwbólowego, a całość opatrywała pieczątką i podpisem stomatologa. Recepty realizowała w aptekach na terenie całego województwa śląskiego. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z lekarzy gabinetu zorientował się, że zniknęła jego pieczątka.

Dochodzenie w tej sprawie wszczęto w listopadzie 2019 r. Przez kilkanaście tygodni policjanci zbierali materiał dowodowy, zabezpieczając m.in. zrealizowane w aptekach recepty oraz przesłuchując świadków.

12 marca 2020 r. kobieta usłyszała zarzuty. Oskarżona przyznała się do winy, nie chciała jednak wyjaśnić powodu swojego zachowania.

Za fałszowanie dokumentu i używanie go za autentyczny kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.