Koronawirus: NRL chce pracować w zespole zarządzania kryzysowego

ms
16-03-2020, 18:01
Proszę o rozważenie możliwości włączenia przedstawiciela Naczelnej Rady Lekarskiej do prac rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz włączenia Prezesów Okręgowych Izb Lekarskich lub ich przedstawicieli do prac w zespołach wojewódzkich – pisze do premiera prezes NRL prof. dr n.med. Andrzej Matyja.

Andrzej Matyja pisze do premiera Mateusza Morawieckiego:
Nasze obserwacje z perspektywy różnych organów samorządu lekarskiego wskazują, że konieczne jest usprawnienie komunikacji między władzami publicznymi a środowiskiem lekarskim, tak aby przyspieszyć obieg informacji oraz proces decyzyjny i dać lekarzom poczucie, że ich głos jest słyszany. Będzie to pozytywnym sygnałem wysłanym do środowiska, które obecnie jest na pierwszej linii walki o zdrowie mieszkańców naszego kraju.

Proszę o rozważenie możliwości włączenia przedstawiciela Naczelnej Rady Lekarskiej do prac rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz włączenia Prezesów Okręgowych Izb Lekarskich lub ich przedstawicieli do prac w zespołach wojewódzkich.

Pragnę podkreślić, że ze strony samorządu nadal będziemy dokładać wszelkich starań, aby jak najszybciej i rzetelnie informować lekarzy oraz władze publiczne.

Jestem przekonany, że moja propozycja pomoże usprawnić dwustronną komunikację, jakże ważną w radzeniu sobie z sytuacją epidemiczną.