Koronawirus? Jaki koronawirus?

ms
14-03-2020, 10:47
Do 14 marca międzynarodowe organizacje, reprezentujące lekarzy dentystów, nie zająknęły się ani słowem o tym, że branża stomatologiczna zdecydowanie ma problem. Na oficjalnych portalach cisza, spokój, życie toczy się leniwym rytmem od sympozjum do sympozjum, od kongresu do kongresu.

Trudno nie oceniać braku jasnego przekazu do lekarzy dentystów, chociaż prawdę mówiąc stomatolodzy (przynajmniej w Polsce) zdecydowanie bardziej oczekują na podstawowe środki ochrony higienicznej niż na najtrafniejsze nawet merytoryczne wskazówki, które niewiele wnoszą do niewesołej rzeczywistości.

Pewne jest jednak to, że coraz trudniej będzie międzynarodowym organizacjom, zrzeszającym lekarzy dentystów, integrować swoich członków wokół głoszonych: idei, apelów i dezyderatów, skoro organizacje te w newralgicznej sytuacji pozostają ślepe i głuche.

Dla zilustrowania sytuacji zamieszczamy zrzut z ekranów stron głównych z: World Dental Federation (FDI), European Regional Organization of the FDI (ERO), Council of European Dentists (CED), International Association of Dental Students (IADS).

Kierownictwu międzynarodowych organizacji - pod rozwagę, a lekarzom dentystom - pod ocenę.