Koronawirus: władze UM we Wrocławiu wstrzymują zajęcia dydaktyczne

ms
10-03-2020, 10:47
Z powodu zagrożenia koronawirusem Uniwersytet Medyczny zawiesił prowadzenie zajęć dydaktycznych. Wcześniej uczelnia poinformowała o wstrzymaniu zaplanowanych wydarzeń, w tym konferencji oraz wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników.

Władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zdecydowały o wstrzymaniu zajęć dydaktycznych i innych rodzajów kształcenia we wszystkich dotychczas prowadzonych formach od wtorku od godziny 9.30 - podała w komunikacie uczelnia.

Rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Monika Maziak powiedziała PAP, że prowadzenie zajęć zostało wstrzymane zarządzeniem rektora. "To działanie prewencyjne, które ma zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa" - powiedziała Maziak. Prowadzenie zajęci dydaktycznych zostało wstrzymane do odwołania.

Nie odbędą się m.in. zaplanowana na 13 marca uroczystość promocji doktorskich oraz Dzień Otwarty uczelni.

Władze uczelni zwróciły się z prośbą do studentów zagranicznych, by w najbliższym czasie nie wyjeżdżali do domów. Duża grupa studentów pochodzi z Niemiec.

- Po raz kolejny zaapelowano także do studentów, którzy mają objawy grypopodobne, by nie przychodzili na zajęcia. Akademicka Poliklinika Stomatologiczna zwróciła się też z prośbą do przeziębionych pacjentów, by przełożyli zaplanowane wizyty.

Wcześniej Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zadecydowały o wstrzymaniu zaplanowanych wydarzeń, w tym konferencji oraz wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników. Nie odbędą się między innymi zaplanowana na 13 marca uroczystość promocji doktorskich oraz Dzień Otwarty uczelni.

autor: Piotr Doczekalski