Gdynia: samorząd wspiera leczenie stomatologiczne niepełnosprawnych

smn
28-02-2020, 12:03
Gdyńska Poradnia Stomatologiczna dla Osób Niepełnosprawnych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo otrzymają aparaturę do znieczulania i nowe wiertła stomatologiczne.

Jak informuje portal NaszeMiasto.pl samorządowcy w trakcie ostatniej sesji sejmiku zdecydowali o przekazaniu 170 tys. zł na wyposażenie gdyńskiej placówki. 

- Środki te pozwolą Poradni Stomatologicznej dla Osób Niepełnosprawnych w Gdyni na zakup niezbędnego wyposażenia. Będą to m.in.: aparat do znieczulenia oraz wiertła stomatologiczne. Przypomnę tylko, że w 2019 r., dzięki przekazanym z budżetu województwa środkom, kupiono unit stomatologiczny wraz z wyposażeniem, stół zabiegowy i aparat RTG z radiowizjografią – powiedziała Agnieszka Kapała-Sokalska z Zarządu Województwa Pomorskiego w rozmowie z portalem.

Gdyńska Poradnia Stomatologiczna dla Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła pracę w październiku 2019 r. Tylko w pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania specjaliści przyjęli na konsultację 100 pacjentów i wykonali 20 zabiegów. Z opieki stomatologicznej mogą skorzystać pacjenci legitymujący się orzeczeniem o niepełnosprawności i mających wskazania do leczenia.

Więcej: naszemiasto.pl