Szkolne gabinety stomatologiczne vs dentobus - syndrom porażki!

smn
29-02-2020, 07:08
W Malborku są dwa szkolne gabinety dentystyczne, to stoją puste, bo nie udało się znaleźć świadczeniodawcy. Miasto czeka w długiej kolejce do dentobusu.

Oferta złożona malborskim stomatologom przewidywała dwie możliwości świadczeń dla uczniów w ramach NFZ. Pierwszą było wykorzystanie istniejących już i odpowiednio przygotowanych pomieszczeń, które znajdują się w szkołach podstawowych nr 5 i 9, ale obecnie stoją puste. To dwie placówki, które otrzymały w roku szkolnym 2016/2017 dofinansowanie na wyposażenie gabinetów stomatologicznych z budżetu państwa.

Drugim sposobem było zawarcie porozumienia, na mocy którego stomatolodzy przyjmowaliby młodych pacjentów poza szkołą, w swoich gabinetach. Uczniowie przychodziliby do nich na okresowe kontrole i leczenie, jeśli by tego potrzebowali. Okazało się jednak, że miejscowi dentyści nie są zainteresowani taką współpracą ze szkołami, podaje portal naszemiasto.pl

Władzom miasta pozostało inne rozwiązanie, czyli dentobus. - Jesteśmy zmuszeni z niego skorzystać. Poszło pismo do funduszu w tej sprawie - informuje Jan Tadeusz Wilk.

Jak wynika z harmonogramu, w grudniu 2019 r. mobilny gabinet stomatologiczny odwiedził Gardeję i Chmielno oraz Nową Wieś Lęborską. W styczniu i lutym nadal jest do dyspozycji uczniów z Nowej Wsi Lęborskiej oraz z Cewic. - Czekamy w kolejce - mówi wiceburmistrz Wilk.

Więcej: naszemiasto.pl