Stomatologia wyzwaniem podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

ms
24-02-2020, 14:00
Lekarze dentyści wiedzą, że muszą wcielać się w rolę animatora przypominającego osobom kierującym sektorem zdrowia , iż stomatologia jest ważnym elementem medycyny. Nadarza się ku temu znakomita okazja, bo w drugim dniu V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (6 marca w katowickim MCK) zorganizowana będzie sesja „Stomatologia – partner z potencjałem”.

Zapraszamy wszystkich, którzy zgadzają się, ale także tych, którzy nie zgadzają się z tym, że:  
* O stomatologii należy rozmawiać i to w coraz szerszym gronie. Nie można skupiać się na dyskusji we własnym  gronie, bo to jest najczęściej przekonywanie przekonanych.
* Trzeba doprowadzić, jeśli nie na już to stopniowo, do odwrócenia niekorzystnego przekonania, jakie utrwaliło się w debacie publicznej o zdrowiu, że stomatologia zawsze sobie jakoś poradzi.
* Nie ma perspektywicznego myślenia o tym, iż zaniedbania stomatologiczne to problemy ze zdrowiem ogólnym i brak jest konstatacji ile per saldo taki stan rzeczy kosztuje nas wszystkich.
* Należy uświadomić władzy publicznej jak bardzo jest szkodliwe zwolnienie się z obowiązku myślenia o kształceniu podyplomowym lekarzy dentystów.
* Trwanie w okowach mitów o stomatologii szkodzi całej medycynie.

Zapraszamy osoby związane zawodowo z branżą stomatologiczną, nie tylko lekarzy dentystów - do uczestnictwa w sesji „Stomatologia – partner z potencjałem”.

Sesja ta odbędzie się w ramach V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC) 6 marca 2020 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, godz. 9.30

Serdecznie zapraszamy do rejestracji w celu bezpłatnego uczestnictwa w HCC 2020.

Rejestracja, warunkująca bezpłatne uczestnictwo w HCC odbywa się w kilku prostych krokach (uwaga: sesja Stomatologia – partner z potencjałem) znajduje się w profilu e-Zdrowie.

„Stomatologia – partner z potencjałem” to nie tylko okazja do wysłuchania, ale także możliwość zaprezentowania opinii, deklaracji, apeli i wskazań służących rozwojowi rynku stomatologicznego.

Aktywność jest pożądana, gdyż HCC to najlepsza okazja, aby problemy branży stomatologicznej trafiły do świadomości kreatorów polityki w obszarze medycyny. Uczestnictwo w HCC to doskonała okazja do spotkania się i przeprowadzenia rozmów kuluarowych z osobami mającymi największy wpływ na to jak będzie wyglądała w najbliższych latach polska stomatologia.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. portali infoDENT24.pl i rynekzdrowia.pl.