Wspierasz Eko z Targami KRAKDENT? Naturalnie!

ms
18-02-2020, 09:02
Rosnące zainteresowanie ekologią nie omija branży stomatologicznej. Coraz popularniejszy staje się trend „green dentistry” - oznaczający wprowadzanie kompleksowych procesów i rozwiązań ograniczających negatywny wpływ czynności odbywających się w gabinecie stomatologicznym na środowisko naturalne. Na zbliżających się Międzynarodowych Targach Stomatologicznych KRAKDENT® w Krakowie, które od 12 do 14 marca gościć będą w EXPO Kraków, poznamy bogaty wachlarz rozwiązań zgodnych z ideą „green dentistry”.

„Naturalnie najlepsi” – to hasło zbliżającej się edycji. Z jednej strony podkreśla pozycję i uznanie jakim cieszy się wydarzenie, a z drugiej troskę organizatora o środowisko. Dlatego też podczas tegorocznych Targów KRAKDENT® będzie można zapoznać się z ofertą wystawców posiadających w swoim asortymencie produkty eko.

 

Doskonałym przykładem jest firma CURADEN POLSKA, która prowadzi działania pomagając organizacjom ekologicznym w oczyszczaniu delikatnych raf koralowych z osadów przemysłowych. Wykorzystywane są przy tym szczoteczki Curaprox CS 5460 ultra soft. Z kolei Euronda dba m.in. o oszczędność zużywanej wody. Projektując nowy autoklaw, największy w ofercie, wdrożyła nową specjalną pompę, która pozwala zużywać zaledwie 0,8 l wody w każdym cyklu zamiast 70 l. MyEcoBrush oferuje szczoteczki do zębów, kubki i etui do bambusowe, z kukurydzy i pszenicy, a więc w pełni biodegradowalne.

 

Niespodzianka czeka na wszystkich uczestników kursów i warsztatów KRAKDENT-edu (w tym oczywiście Kongresu Stomatologicznego Dental Spaghetti). Każdy uczestnik otrzyma upominek - bambusową szczoteczkę. Mają one przypominać, że zdrowie i troska o ekologię idą w parze.

Szczegółowe informacje na temat zbliżających się targów tutaj