Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty: Radosław Lubczyk w podkomisji

ms
14-02-2020, 09:29
Posłowie z sejmowej Komisji Zdrowia skierowali projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty do pracy w podkomisji. Wśród jej jedenastu członków znalazł się poseł Radosław Lubczyk - lekarz dentysta.

Taka decyzja powinna być przyjęta z ulgą przez środowisko lekarzy i lekarzy dentystów, gdyż rysuje się możliwość dyskutowania nowych przepisów, a więc istnieje cień szansy, że posłowie pochylą się nad postulatami przedstawicieli branży medycznej, które nie zostały uwzględnione w toku ekspresowych i okrojonych konsultacji społecznych.

To tylko nadzieja, gdyż z przebiegu posiedzenia Komisji Zdrowia nie wynika, że po stronie większości parlamentarnej występuje istotna wola korekty zaproponowanych rozwiązań.

Nadzieję zwiększa uczestnictwo w podkomisji posła Radosława Lubczyka - lekarz dentysty, który będzie przekonywał, parlamentarzystów, że lekarz dentysta nie jest ulepiony z „innej gliny”, a w związku z tym nie powinien być traktowany jak ktoś, kto lewituje na odległej orbicie modelowego systemu opieki zdrowotnej.

Czytaj także
Nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty w toku 
Lekarze dentyści są jacyś inni!? 
Impulsywnie o stomatologii dwóch prędkości
W Sejmie kontrowersje wokół kształcenia lekarzy dentystów