Bracia dentyści rozkręcają interes wart 10 mln dolarów

kan
06-02-2020, 13:09
Trudna sytuacja rodzinna zmusiła dwóch braci do szukania dodatkowych źródeł dochodu poza stomatologią. Co się im udało z dużym sukcesem!

Obaj bracia Omar i Zane Sabré wybrali zawód dentysty. Omar skończył studia i rozpoczął pracę w rodzinnym mieście, młodszy Zane jeszcze był studentem III roku stomatologii na Griffith University w Australii, gdy ich ojciec zachorował na białaczkę. To oznaczało, że rodzice nie byli już w stanie wspierać finansowo uczącego się syna.

Trzeba było znaleźć 60 tys. dolarów rocznie, by studia ukończył. Pomysł na jaki wpadli obaj bracia, by zarobić taką sumę, wkrótce okazał się świetnie prosperującym biznesem.

Pomysł był prosty – produkcja wysokiej jakości skórzanych etui na telefony komórkowe. Po pierwszym roku działania ich firma przyniosła dochód 1,7 mln dolarów, po dwóch latach już 10 mln dolarów.

Jak przyznają, zanim rozpoczęli produkcję przez rok przygotowywali się do tego kroku, zrobili gruntowne badanie rynku i kosztów produkcji. W tej chwili firma rozwija się tak dynamicznie, że Omar porzucił stomatologię.

Więcej: nzherald.co.nz