Wrocław: nowe studia podyplomowe dla stomatologów

smn
21-01-2020, 10:33
Uniwiersytet Medyczny we Wrocławiu, we współpracy z Medical Maestro Academy, uruchamia studia podyplomowe Zarządzanie i Prawo w Stomatologii, MMA.

Studia powstały z myślą o lekarzach dentystach prowadzących centra medyczne, gabinety, przychodnie i kliniki oraz pracujących w nich menedżerach.

- Całość zagadnień została ułożona przez praktyków zarządzania i marketingu oraz wybitnych specjalistów prawa, wyłącznie dla małych i średnich podmiotów medycznych, w oparciu o doskonałe standardy pracy w tym trudnym biznesie - wyjaśnia autorka programu dr Magdalena Szumska.  Liczne uwarunkowania prawne, problematyka trudnego, roszczeniowego pacjenta, konieczność istnienia i utrzymania się na konkurencyjnym rynku sprawiają, że program Studiów Podyplomowych staje się nie tylko unikatem w swojej konstrukcji merytorycznej, ale przede wszystkim jest ogromną praktyczną i realną pomocą dla każdego zarządzającego-lekarza i menedżera - dodaje.  

- Stomatologia jest wymagająca, podobnie jak ekonomia z prawem i psychologią. Tę ekonomiczną działalność medyczną wspiera w wielkiej mierze prawo i psychologia, doskonale wpasowując się w oczekiwania współczesnych lekarzy prowadzących swoje gabinety i centra medyczne. Ekonomia jest nauką niezwykle pojemną, stąd podczas studiów podyplomowych słuchacze otrzymają wyselekcjonowaną choć obszerną wiedzę oraz umiejętności zarządcze, marketingowe, finansowe. Prawo jest regulatorem całej ekonomii i medycyny, dlatego doskonali prawnicy wspierają lekarzy i menedżerów praktyczną wiedzą, tak bardzo potrzebną w codziennej pracy w stomatologii - wylicza dr Szumska.

 Profil słuchacza studiów podyplomowych jest interdyscyplinarny, dokładnie tak jak interdyscyplinarne są obecne wymagania rynkowe. I edycja studiów odbyła się na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, a kolejne są poparte wiedzą i umiejętnościami oraz bardzo dobrą organizacją Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Kierownikiem studiów podyplomowych jest prof. Marzena Dominiak - kierownik Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UMW.

Studia są w całości realizowane w wymiarze 180 godzin + test z dwóch paneli wiedzy: zarządzanie z marketingiem i psychologią oraz prawo.

Pierwsze zajęcia planowane są w marcu 2020.

Więcej: umed.wroc.pl