Co wyniosła ze studiów Werushka: dentystka i modelka

ms
09-02-2020, 16:04
Jak lata spędzone na uczelni medycznej ukształtowały modelkę i dentystkę – wyjaśnia w rozmowie z Elle Weronika Spyrka - Werushka.

O dolegliwościach zdrowotnych
Studia nauczyły mnie, że większość naszych dolegliwości zdrowotnych, czy to problemy z dziąsłami czy ze skórą - jest wieloczynnikowych. Prawidłowo funkcjonujący organizm działa w delikatnym balansie, trwa w homeostazie.

Kiedy ta równowaga jest zachwiana, przychodzą dolegliwości czy choroby. W takiej równowadze także jest nasza skóra i jej mikroflora, o czym należy pamiętać, stosując przeróżne preparaty na własną rękę. Zaburzając ją w walce ze zwykłym wypryskiem możemy jeszcze spotęgować problem. Dlatego, gdy mamy problem ze skórą, ważne jest by skonsultować się ze specjalistą.

O pastach do zębów w pastylkach?
Pasty do zębów w pastylkach są alternatywą do zwykłej pasty, które mogą sprawdzić się w podróży czy w awaryjnych sytuacjach. Natomiast myślę, że na co dzień lepiej używać pastę poleconą przez swojego dentystę - dostosowaną do indywidualnych potrzeb zębów i dziąseł.

O nicio-wykałaczkach
Mam mieszane uczucia co do plastikowych nicio-wykałaczek, których pacjenci używają zamiast klasycznej nici dentystycznej. Mogą być łatwiejsze w użyciu, ale raz, że są niezbyt higieniczne, bo każdą przestrzeń międzyzębową powinniśmy oczyścić nową, czystą częścią nitki. A po drugie są nieekologiczne, bo jednorazowe i plastikowe. Także polecam starą dobrą nitkę.

źródło: Elle