Wreszcie są - szczoteczki do zębów ze sztuczną inteligencją

ms
08-01-2020, 09:42
Tego należało się spodziewać, szczoteczki ze sztuczną inteligencją trafiają na rynek. Podczas trwających właśnie dorocznych targów elektroniki użytkowej CES w Las Vegas zaprezentowano szczoteczki do zębów, które wykorzystują algorytmy sztucznej inteligencji.

W tym przypadku sztuczna inteligencja oznacza zbieranie danych o sposobie szczotkowania zębów użytkowników tego typu szczoteczek. Nie jest to zadanie trudne, gdyż wielu właścicieli zaawansowanych technologicznie szczoteczek do zębów, podczas zabiegu higieny jamy ustnej, podłącza swój sprzęt do internetu. Dzięki temu łatwo jest zebrać od dziesiątek tysięcy użytkowników dane o sposobie szczotkowania zębów, w efekcie poprawić istniejące rozwiązania wdrożone w elektronicznych urządzeniach – wszystko na drodze do skonstruowania szczoteczki idealnej.

Oczywiście dzięki bogatej bazie danych będzie niemal wszystko wiadomo o tym w jaki sposób ludzie czyszczą zęby i jakie popełniają błędy, które należałoby wyeliminować. Każdy właściciel inteligentnej szczoteczki może liczyć na to, że ktoś zadba o to, aby mył zęby w sposób perfekcyjny.

Sztuczna inteligencja w czasie rzeczywistym śledzi ruchy użytkowników szczoteczek i podaje wskazówki, które w sposób optymalny zapewnią perfekcyjnie wyczyszczone zęby. Oczywiście przy współpracy całego zestawu sensorów, które zbadają stan uzębienia w technice 3D i wykryją najmniejsze nawet ślady biofilmu.