Zmarł lek. dent. lek. med. Andrzej Mazaraki

en
04-01-2020, 09:37
Prezes NRL Andrzej Matyja oraz wiceprezes NRL Andrzej Cisło złożyli wyrazy ubolewania w związku ze śmiercią lek. dent. lek. med. Andrzeja Mazaraki.

Lek. dent. lek. med. Andrzej Mazaraki był delegatem na Krajowe i Okręgowe Zjazdy Lekarzy, członek Naczelnego Sądu Lekarskiego, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi z okazji XX -lecia odrodzenia samorządu, wyróżniony przez Naczelną Radę Lekarską medalem Meritus Pro Medicis, laureat Nagrody im. Andrzeja Janusza Fortuny

Pracował m.in. w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Miejskim Centrum Stomatologii Nowa Huta.

Andrzej Mazaraki od lat był zaangażowany w sprawy samorządu lekarzy i lekarzy dentystów, jednak przede wszystkim został zapamiętany jako doskonały specjalista.

***
Tak o Andrzeju Mazaraki opowiada jedna z wdzięcznych pacjentek:
Genialny, bardzo profesjonalny lekarz. Miałam usuwaną ósemkę, która rosła w bardzo nietypowy sposób, bo nie dość że bokiem, to jeszcze leżała na nerwie... musiałam mieć rozcinane dziąsło i przecinanie ósemki w dziąśle.
Brzmi średnio fajnie, ale pan doktor usunął mi ją bardzo szybko, sprawnie i profesjonalnie. Dodatkowo zaszył (6 szwów!) tak, że nie miałam żadnych problemów z jedzeniem od pierwszego dnia (tylko trochę miałam szczekościsk, ale to normalne...) a rana zagoiła się bardzo szybko. Trzeciego dnia w ogóle już nie potrzebowałam leków przeciwbólowych.
Z tego co czytałam to niektórzy po usuwaniu ósemek jadą na najsilniejszych przeciwbólowych przez tydzień, czasem dwa... jedyne co, to to że pan doktor po zabiegu gdzieś się ulotnił i tyle go widziałam. Nie miałam okazji nawet podziękować. No ale takiemu fachowcowi się wybacza.