Dentysta wyrzutem sumienia

ms
03-01-2020, 13:26
Zadbanie o zęby to czwarte w kolejności najpopularniejsze postanowienie noworoczne – podaje SW Research.

69 proc. ankietowanych chciałoby częściej odwiedzać stomatologa i przykładać więcej wagi do pielęgnacji jamy ustnej. Biorąc pod uwagę, że stan zdrowia zębów ma wpływ na cały organizm, jest to jedno z ważniejszych postanowień, które każdy powinien sumiennie zrealizować.

Aż 87 proc. ankietowanych planuje wraz z rozpoczęciem roku zacząć dbać o formę. Niewiele mniej, bo 86 proc. stawia na bardziej zbilansowaną dietę. Większa dbałość o higienę jamy ustnej przegrywa także ze spędzaniem więcej czasu z rodziną (80 proc.).

Zdrowy uśmiech jest dokładnie tak samo ważny jak podróżowanie do nieznanych zakątków lub ulubionych miejsc, w których lubimy się relaksować (69 proc. wskazań). 66 proc. respondentów chce poświęci więcej uwagi relacjom z przyjaciółmi. Dłuższe przerwy od internetu planuje 30 proc. badanych.

37 proc. badanych deklaruje, że zamierza  rzucić palenie papierosów, a 43 proc. chce ograniczyć spożywanie alkoholu.

Postanowienia te, przynajmniej ich część, dobrze wpisują się w politykę dbania o zdrowe zęby. Szkoda tylko, że zdecydowana większość z noworocznych postanowień pozostaje wyłącznie w sferze deklaracji.