Pomorze: chętnych do leczenia zębów uczniów - brak

smn
30-12-2019, 11:39
Brakuje zainteresowania ze strony podmiotów leczniczych, zaś samorządy nikogo do zawarcia umowy na realizację świadczeń stomatologicznych zmusić nie mogą.

Zbliża się koniec roku, a samorządy nadal nie uporały się z organizowaniem opieki stomatologicznej dla uczniów. Właściwie już na wstępie wiadomo było, że nie będzie to proste zadanie.

Do połowy grudnia starostwo powiatowe w Sępólnie szukało chętnego podmiotu, który podjąłby się opieki nad 1150 uczniami. Bez skutku. Główne kryterium, które ma być spełnione, to podpisana umowa z NFZ na świadczenie usług.

- Nie wpłynęła do nas żadna oferta. Wcześniej wystąpiliśmy do Narodowego Funduszu Zdrowia o udostępnienie listy podmiotów leczniczych, które taką działalność prowadzą na naszym terenie. Otrzymaliśmy taką listę z ośmioma podmiotami, po czym zapytaliśmy bezpośrednio wskazane placówki. Ofertę umieściliśmy w Biuletynie Informacji Publicznej – informował z rozmowie z Gazetą Pomorską Artur Juhnke z wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Sępólnie.
 
Na ogłoszenie nie było żadnej reakcji: ani indywidualnie, ani poprzez odpowiedź na ogłoszenie umieszczone w BIP. 

Nie lepiej było w gminie Sępólno. Niestety, nie ma też szans na dentobusy, ponieważ one wjeżdżają tylko tam, gdzie żaden dentysta nie świadczy usług– podsumowuje Marek Tymecki, szef sępoleńskiej oświaty.

Jeśli za pierwszym razem nie było odzewu, to są niewielkie szanse, żeby sytuacja mogła się zmienić. Być może po nowym roku zmianie ulegną kontrakty z NFZ, więc sprawa zostanie przedłożona na najbliższym posiedzeniu zarządu powiatu, by mógł się odnieść do problemu, pisze Gazeta Pomorska.

Więcej: pomorska.pl