CEDE – idą zmiany?

ms
17-12-2019, 11:42
Nie jest tajemnicą, że wielu wystawców ucieszyłoby się z wyprowadzki CEDE z Poznania. Czy organizatorów nie kusi zmiana lokalizacji projektu?

Organizatorzy CEDE 2020: Może trudno w to uwierzyć, ale nie jest łatwo przenieść, ot tak, imprezę z prawie 30 letnim stażem do innego miasta. Lata temu opuściliśmy Łódź, ponieważ warunki jakie zapewniało miasto do organizacji rozwijającego się projektu, były zbyt skromne. Mówiąc wprost, nie mieściliśmy się w naszym rodzinnym mieście, nie było obiektu, który pozwoliłby na organizację wystawy z częścią edukacyjną na światowym poziomie.

Wybraliśmy Międzynarodowe Targi Poznańskie, które wtedy były największym i najlepszym centrum wystawienniczym w kraju. 10 lat później…nie zmieniło się prawie nic.

Chętnie wrócilibyśmy do Łodzi, ale miasto nadal nie posiada obiektu spełniającego naszych warunków. Trzeźwo patrzymy na tęsknotę za Łodzią, ale zdajemy sobie sprawę, że dobre wspomnienia nierozerwalnie wiążą się z zupełnie innymi czasami dla branży, a także z młodością wielu uczestników CEDE.

Nie mamy również pewności, że wszyscy zadowoleni byliby z przeprowadzki do Kielc, Katowic czy Warszawy.

CEDE 2020 odbędzie się w Poznaniu, ale pozostajemy otwarci na sugestie i oczekiwania branży.

Z drugiej strony nie wolno zapominać o wielu miłośnikach CEDE, którzy do Poznania przyjeżdżają regularnie z północnej i zachodniej Polski. Wielu z nich nie wyobraża sobie roku bez CEDE. Sam Poznań wie, że musi być coraz bardziej konkurencyjny dla organizatorów i uczestników. Cieszymy się, że rośnie oferta hotelowa miasta. Większy wybór zawsze oznacza niższe ceny.