Toruńskie: Gabinet stomatologiczny w budowie

en
15-12-2019, 16:01
Mieszkańcy gminy Łysomice będą mieć gabinet dentystyczny. Ma zacząć przyjmować pacjentów w drugiej połowie 2020 r.

Gmina Łysomice w powiecie toruńskim zainwestowała w budowę nowego ośrodka zdrowia. 

Obecnie na Zakład Opieki Zdrowotnej w gminie Łysomice składają się trzy ośrodki zdrowia – jeden w Turznie i dwa w Łysomicach. Łączna liczba pacjentów zarejestrowanych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej to 6724 osoby, z czego 3665 osób w ośrodkach w Łysomicach.

Nowy budynek, tak bardzo wyczekiwany przez mieszkańców gminy (zarówno pracowników, jak i potencjalnych pacjentów ośrodka) będzie nowoczesnym i funkcjonalnym ośrodkiem. Ma służyć zarówno chorym, jak i zdrowym dzieciom. W budowanym ośrodku znajdzie się świetnie wyposażony  gabinet stomatologiczny.

– Inwestycja jest bardzo potrzebna dla wszystkich mieszkańców naszej gminy i personelu, a gospodarze gminy zdają sobie sprawę z konieczności stworzenia budynku przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Ten, który powstanie, będzie parterowy, z udogodnieniami dla wszystkich korzystających – zapewnia Elwira Jarosz z Urzędu Gminy, w rozmowie z portalem pozatorun.pl. Ukończenie prac planowane jest do końca lipca 2020 r.