Powiat Żywiecki rozwiązał problem opieki stomatologicznej nad uczniami

en
12-12-2019, 11:38
Powiat Żywiecki znalazł dentystów, którzy będą leczyli uczniów tamtejszych szkół. Nie wszystkich, bo dzieci uczęszczające do dwóch placówek zadowolić się muszą dentobusem.

-  Z uwagi na brak możliwości adaptacyjnych pomieszczeń w szkołach średnich, prowadzonych przez powiat żywiecki, na gabinety stomatologiczne, podjęto działania, których efektem jest zawarcie porozumień pomiędzy starostwem powiatowym w Żywcu a gabinetami stomatologicznymi mieszczącymi się na terenie powiatu - wyjaśnia Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy starostwa żywieckiego.

Opieką stomatologiczną nad uczniami zajmą się: Stomatologia B.R. z Milówki oraz cztery podmioty z Żywca: Medicus, Ewadent, Ilona Łatanik- Marek, Magdalena Michałowska – Gołda.

Nie koniec na tym, bo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu odwiedzać będzie dentobus.

Urszula Jakubiec, Maurycy Jakubiec NZOZ ,, MEDICUS” Spółka Jawna ul. Dworcowa 22 w Żywcu zaopiekuje się uczniami z:
I Liceum Ogólnokształcące w Żywcu,
Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Żywcu,
Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu.

Bożena Podrecka- Skorupka, Robert Skorupka-Szeptyc NZOZ Stomatologia B.R. S.C. ul. Dworcowa w Milówce będzie miała pod opieką dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce.

Ewa Bayga, Marek Beyga Niepubliczny Stomatologiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ,, Ewadent” S.C. ul. Wesoła w Żywcu leczyć będzie uczniów z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu.

Ilona Łatanik- Marek, Indywidualna Praktyka Stomatologiczna ul. Świętokrzyska w Żywcu zajmie się dziećmi z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu.

Magdalena Michałowska – Gołda Indywidualna Praktyka Stomatologiczna Al. Piłsudskiego w Żywcu roztoczy opiekę nad uczniami:
- Zespołu Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu.
- Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu

Do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu przyjeżdżać będzie dentobus.

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem