625 tys. dolarów za trwałe uszkodzenie nerwu podczas ekstrakcji

en
02-01-2020, 10:11
Dentystka ma zapłacić 625 tys. dolarów 12-letniej pacjentce, której podczas zabiegu usuwania ósemki uszkodziła nerw językowy. Skutki tego błędu pacjentka będzie odczuwała przez całe życie.

Chirurg stomatolog Corey Burgoyne oraz klinika, w której pracuje ma wypłacić odszkodowanie i zadośćuczynienie wysokości 625 tys. dolarów pacjentce i jej rodzinie. Tak zawyrokował sąd, do którego wpłynęło oskarżenie o łamanie podstawowych standardów zawodowych i zaniedbania w wykonywaniu zabiegu chirurgicznego, które doprowadziły do trwałego uszkodzenia zdrowia podczas ekstrakcji ósemki przeprowadzanej przez Burgoyne.

Rodzice 12-letniej pacjentki podali sprawę do sądu, nie tylko aby w sprawie ich dziecka została wymierzona sprawiedliwość, ale też aby mieszkańców rejonu uchronić przed opieką stomatologiczną na niskim poziomie, mogącą na trwale zmienić jakość życia dziecka, mówiła  prezentująca poszkodowaną adwokat Michele Bartoli Cain.

Po zabiegu ekstrakcji trzeciego zęba trzonowego, gdy nerw językowy został przecięty, dziewczynka musiała przejść operację, która miała naprawić uszkodzenie. Co prawda po tym zabiegu znacznie zmniejszył się odczuwany przez nią ból neuropatyczny, jednak dolegliwości bólowe nie zniknęły całkowicie, zaś język nadal pozbawiony jest czucia.

To uszkodzenie nerwu jest stałe i będzie już stale wpływać na jakość życia pacjentki, powiedziała adwokat dziewczyny podczas procesu sądowego. Dentystka, która przeprowadzała feralną ekstrakcję nie chciała sporu rozwiązać poza sądem.

Więcej: DrBicuspid.com