Dentysta w roli świętego Mikołaja

ms
06-12-2019, 08:48
Dentysta z Lublina Mateusz Ciesielczuk, leczy dzieci w Hospicjum im. Małego Księcia. 6 grudnia zmienia się w Świętego Mikołaja i właśnie w tym stroju towarzyszy dzieciom w drodze na znieczulenie ogólne.

- W placówce, w której pracuję, mamy możliwość leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym. Takie zabiegi wykonujemy w piątki i właśnie 6 grudnia będę umilał dzieciom te chwile swoją drugą osobowością. Będę prowadził dzieci na znieczulenie ogólne w stroju Mikołaja i rozdawał im prezenty w tych trudnych chwilach – zapewnia w rozmowie z portalem lubelski.pl lekarz dentysta z Lublina Mateusz Ciesielczuk.

Stomatolog tak opowiada o pierwszych krokach w roli Mikołaja. Pomysł wziął się od mojego ojca, który już za czasów studenckich, żeby dorobić, kupił sobie strój Mikołaja. Tak chciał podreperować studencki budżet. Kiedy miałem kilkanaście lat wyjął przebranie z szafy i powiedział, że może właśnie w taki sposób ja sam chciałbym dorobić do swojego kieszonkowego. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, ile będzie z tego korzyści, głównie niematerialnych.

- Bycie Mikołajem to raczej styl życia, chociażby ze względu na to, że na co dzień też pracuję z dziećmi, więc takie umiejętności pracy z maluchami i rozmawiania z nimi przydają mi się cały czas. Mogę je wykorzystać zarówno w pracy, jak i podczas bycia świętym Mikołajem – zapewnia Mateusz Ciesielczuk.

Więcej: lubelski.pl