General Dental Council potępia Majidę Mustafę

ms
05-12-2019, 13:44
W Wielkiej Brytanii General Dental Council  potępiła postawę dentysty Majida Mustafy, męża zaginionej  polskiej prawniczki Renaty Antczak - matki dwójki jego dzieci.

General Dental Council (GDC) wydała ostatnio oświadczenie, że postawa Majida Mustafy wobec żony była ze wszech miar naganna i może nieść zagrożenie także dla pacjentów. Takie postępowanie wymaga potępienia – uważa GDC.

Po niemal trzech latach od tajemniczego zniknięcia Renaty Antczak wciąż nie ma po niej jakichkolwiek śladów, nie ma też żadnych dowodów na to, że Majid Mustafa miał związek z zaginięciem żony.

Renata Antczak zaginęła 25 kwietnia 2017 r. Dentyście (skończył stomatologię na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 1994 r.) nie postawiono zarzutów, które miałyby sugerować jego związek ze zniknięciem Polki, chociaż jego relacje z małżonką nie były łatwe.

Okazuje się, że Majid Mustafa prosił swojego znajomego o kupienie w Polsce pigułki gwałtu. Dentysta tłumaczył przed sądem, że chciał w ten sposób obezwładnić żonę, aby odblokować jej iPhona za pomocą jej odcisku palca. A następnie sprawdzić, czy nie miała romansu. Okazuje się, że dentysta był obsesyjnie zazdrosny o żonę i próbował  śledzić ją na wszelkie sposoby. Zainstalował kamerę w samochodzie Renaty, a w jej komputerze - szpiegujące oprogramowanie,  które miało sprawdzać jakich stron żona używa i do kogo wysyła e-maile. 

Majid twierdził na początku śledztwa, że Antczak mogła wyjechać do Polski i przyłączyć się do religijnej sekty. W domu znalazł list zatytułowany – Rytuał wyzwolenia. Był napisany po polsku. Znajduje się w nim zdanie: Wyzwalam się ze wszystkich obowiązków, zamknięć i ślubów: ubóstwa, podległości i posłuszeństwa, a następnie ...wyzwalam się z zaklęć, czarnej magii i magii uwięzienia i poddaństwa.

Mustafa Majid ostatnio robił specjalizację z implantologii na University of Warwick. Był lubiany i ceniony przez pacjentów.