ZnanyLekarz znowu źródłem nieporozumień

ms
02-12-2019, 09:27
Do pomyłki, w wyniku której pielęgniarka z 30-letnim stażem znalazła się w bazie serwisu ZnanyLekarz.pl jako lekarz onkolog – odniósł się Andrzej Cisło wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL.

Mijający się z prawdą wpis w serwisie ZnanyLekarz.pl sprawił, że pielęgniarkę wezwano od Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, gdzie miała stawić się "celem przesłuchania w charakterze świadka" i to w obecności rzecznika odpowiedzialności zawodowej.

- Właśnie dlatego NRL prowadzi korespondencję ze ZnanmyLekarzem.pl – poinformował Andrzej Cisło, który dodał, że również technicy dentystyczni mieli swoje profile jako lekarze. Postulat jest prosty: obok danych lekarza trzeba dołączyć dwa pola: jedno z posiadaną specjalizacją i drugie z zakresem świadczeń. Inaczej jest bałagan – przekonuje wiceprezes NRL.

W polskim prawodawstwie osoby podające się za lekarza mogą usłyszeć zarzuty z art. 160 par. 1 Kodeksu karnego. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Obecność pielęgniarki jako onkologa była wynikiem pomyłki użytkownika, który wprowadził błędne dane do serwisu. Pracownicy serwisu skontaktowali się w tj sprawie z dolnośląską izbą pielęgniarek, a profil został usunięty.