Rekord świata w tłumnym szczotkowaniu zębów

smn
26-11-2019, 12:12
Padł rekord świata w grupowym myciu zębów.  W listopadzie  aź 26 382 osób wzięło udział w spektakularnej akcji - to największa liczba osób jaka do tej pory szczotkowała zęby w tym samym czasie.

Szczotkowali studenci, pracownicy uczelni oraz dzieci. Wszyscy używali pasty Colgate Strong Teeth oraz szczoteczek fimy Colgate. Imprezę zorganizowali wspólnie Colgate-Palmolive, Indian Association of Public Health Dentistry oraz Kalinga Institute for Social Sciences.

- W firmie Colgate wierzymy, że każdy zasługuje na radosną przyszłość, staramy się to przekonanie wcielać w życie prowadząc akcję  Keep India Smiling. Nie ustajemy w poprawianiu zdrowia jamy ustnej na terenie kraju. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że nasze programy jak  Bright Smiles i Bright Futures, objęły już ponad 162 milionów dzieci w ciągu ostatnich czterdziestu lat, mówił Ram Raghavan, dyrektor zarządzający Colgate-Palmolive (Indie).

Jak informował prof.  Achyuta Samanta z Kalinga Institute of Industrial Technology, celem tej akcji   jest utrzymywanie i zapewnianie holistycznego środowiska dla dzieci, aby mogły wykorzystać swój potencjał i odnosić sukcesy w nauce i sporcie.

Ustanowienie rekordu Guinnessa to nic innego jak dowód na to, że staramy się uczyć naszych studentów właściwego sposobu życia i prawidłowych nawyków prozdrowotnych, aby pomóc im w utrzymaniu dobrego zdrowia ogólnego.

Każdego roku 7 listopada świętujemy Dzień Szczotkowania. Tym razem postanowiliśmy uczcić go bijąc rekord świata w szczotkowaniu, taka akcja bowiem może podnieść świadomość znaczenia zdrowia jamy ustnej i poprawić poziom higieny na terenie kraju. Ten rekord to kamień milowy w obchodach  25. rocznicy założenia Indian Association of Public Health Dentistry - mówił sekretarz tej organizacji dr Sabyasachi Saha.

Colgate organizuje od 1976 r. na terenie całych Indii kampanie edukacyjne Bright Smiles oraz Bright Futures, skierowane do dzieci - mieszkańców miast i obszarów wiejskich. Od 2004 r. podczas Colgate Oral Health Month oferowane są bezpłatne badania jamy ustnej, z których skorzystało do tej pory ponad 40 mln ludzi.

Więcej: Dentistrytoday.com