LULU - pomoże rozpoznać dentofobię

kan
31-12-2019, 09:15
LULU – system pozwalający mierzyć oraz redukować stres u pacjentów podczas zabiegów stomatologicznych.

Wkrótce dentyści dostaną fachowe wsparcie w walce z dentofobią.  Do drugiej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE zakwalifikował się startup, którego celem jest opracowanie systemu mierzącego i redukującego stres u pacjentów podczas zabiegów stomatologicznych.

Program MIT Enterprise Forum Poland wystartował w 2015 r. jako akcelerator dla startupów technologicznych z Polski. Akceleracja realizowana jest pod patronatem najbardziej prestiżowego i znanego ze współpracy ze startupami ośrodka naukowego na świecie – Massachusetts Institute of Technology.

Przez cztery lata funkcjonowania programu do akceleratora zgłosiło się ponad 2500 różnych startupów. Do dziś akcelerację przeszło ponad 100 startupów znad Wisły. Lulu to pierwszy, który wkracza w dziedzinę stomatologii.

Przez kolejne miesiące młodzi przedsiębiorcy, pod okiem polskich i międzynarodowych mentorów, uzyskają dostęp do unikatowego know-how, a także zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu. Na tych najlepszych czeka do 200 tys. zł dofinansowania na rozwój działalności i przeprowadzenie pilotażu. Dodatkowo, po zakończeniu programu, każdy startup otrzyma pomoc zespołu specjalistów, wspierających go w rozwijaniu działalności na polskim rynku.

Dentofobia  to wyzwanie, z którym raz po raz musi się uporać każdy dentysta. W sondażach nawet do 75 proc. stomatologów zgłasza, że na porządku dziennym ma przypadki, kiedy nie może udzielić odpowiedniej opieki stomatologicznej pacjentowi, który panicznie boi się leczenia. 

Umiejętne podejście do takiej osoby to klucz do sukcesu i zapewne szansa, że jeśli uda się pokonać dentofobię, to taki pacjent będzie się leczył tylko w tym gabinecie. Niestety nie każdy lekarz radzi sobie dobrze już w pierwszym kontakcie z osobą bojącą się leczenia. W badaniu prowadzonym przez Karolinska Institute, okazało się, że dentyści niezbyt trafnie oceniają poziom lęku pacjenta (zwykle uważają że strach jest dużo słabszy, niż w rzeczywistości).

Więcej: ceo.com.pl

Czytaj także: Czy dentyści trafnie rozpoznają strach pacjenta przed leczeniem?