Opieka stomatologiczna nad uczniami: co wyniknie z mieszania herbaty?

PAP/ms
08-11-2019, 11:31
- Żaden dentysta w moim powiecie nie wyraził zgody na podpisanie porozumienia o leczenie stomatologiczne uczniów – alarmował Marek Szaruga, burmistrz Kcyni. - Napisaliśmy do NFZ wniosek o dentobus, ale ze względu na kolejki możemy go dostać za dwa, może trzy lata – podkreślił Marek Szaruga.

Problem potwierdzają samorządowcy z Bolesławca. - Na spotkanie zorganizowane przez prezydenta miasta stawił się jeden przedstawiciel dentystów, informując, że nie jest zainteresowany współpracą. Pozostali skontaktowali się telefonicznie, informując, że objęcie opieką stomatologiczną uczniów wymaga dodatkowych nakładów finansowych – wskazuje Beata Sulska, naczelnik Wydziału Społecznego UM Bolesławiec. Jak dodaje, gabinety dentystyczne czekają na zwiększone kontrakty z Narodowego Funduszu Zdrowia. A takich nie będzie.

Problemem jest z jednej strony brak kadry medycznej (w tym stomatologów specjalizujących się w leczeniu dzieci), z drugiej – brak wolnych terminów i niepewność co do zakresu obciążeń, związanych ze świadczeniami na rzecz uczniów. 

hcc On-line

Retransmisja sesji:

System kształcenia kadr medycznych w Polsce