Targi DENTAMED: coś dla łowców nowości

ms
07-11-2019, 11:37
15 i 16 listopada we Wrocławiu odbędą się trzecie co do wielkości targi stomatologiczne w Polsce. To okazja do zaprezentowania ok. 2,3 tys. potencjalnym klientom wprowadzanych na rynek nowości. Poznajmy niektóre z nich.

Higiena jamy ustnej
Podczas Targów DENTAMED, na stoisku firmy PROFIMED pojawi się reminalizująca pasta do zębów Apagard japońskiej marki Sangi, zawierająca hydroksyapatyt przywracający i odbudowujący szkliwo zębów. Pastę wybielająco-ochronną BlanXO3X, zawierającą m.in. perlit i porosty arktyczne, zaprezentuje firma BLANX. W codziennej pielęgnacji niezbędna jest także profesjonalna szczoteczka i tu z pomocą przychodzi firma INDENT. Szczoteczka do zębów Curasept 010 Maxi Soft o dużej liczbie miękkich wosków. Krwawiące dziąsła i ciasne przestrzenie międzyzębowe? Rozwiązaniem jest nowoczesny przenośny irygator LD-A3 prezentowany przez Aquajet / Little Doctor z funkcją masażu dziąseł.


Podczas Dentamedu

Kompozyty i spółka
Na Targach DENTAMED pojawi się paleta nowości w zakresie materiałów kompozytowych i nie tylko. Firma MULTIDENTAL-MED zaprezentuje biokompatybilny nanohybrydowy kompozyt do każdego typu wypełnień, który nie zawiera potencjalnie rakotwórczych związków – PUREFILL 2. Kompozyt światło-utwardzalny, polecany do odbudowy i maskowania dziąsła przy recesjach Megafill MH odnajdziemy na stoisku firmy MEGADENTA. Także tam warto przyjrzeć się licówce kompozytowej Camouflage – małoinwazyjnej i doskonałej przy wszelkiego rodzaju przebarwieniach. Wkłady Macro-Lock® XRO Illusion i Macro-Lock® OVAL to perełki oferowane przez JENERIX, wykonane z włókna szklanego (kwarcowego) z technologią Illusion. Pierwszy hydrofilny, bioaktywny materiał do odbudowy zęba, oceniony przez Dental Advisor na poziomie 98% Activa BioACTIVE-Restorative, pojawi się na Targach DENTAMED dzięki firmie EQUADENT.

Podczas Dentamedu

Sprzęt i wyposażenie gabinetu stomatologicznego
Producenci nieustannie dwoją się i troją, by ułatwić pracę stomatologom i zapewnić im wydajny sprzęt najwyższej jakości. Na stoisku firmy BIOMEDIX zostanie zaprezentowany skaner wewnątrzustny 3D Medit i500, który skanuje płynnie bez pokrywania obiektów warstwami antyrefleksyjnymi. Wyjątkowo dokładny i stabilny endometr Endostar Navigtor będzie można znaleźć w ofercie firmy POLDENT. Z kolei MULTIDENTAL-MED zaoferuje XP Endo Retreatment- zestaw do Re-endo pozwalający na szybkie i łatwe usunięcie gutaperki. W temacie narzędzi maszynowych nie sposób nie wspomnieć o SILK Files japońskiej firmy MANI. Szukajcie ich na stoisku firmy HOL-DENTAL DEPOT. Wśród nowości pojawi się także Nowy A-dec 500 – unit umożliwiający dogodne ustawienie (obrót) konsoli lekarza, stanowiska asysty, lampy zabiegowej i bloku spluwaczki względem fotela i pacjenta.

Więcej: targidentamed.pl