2 mln za niewykrycie nowotworu przez dentystę

smn
20-11-2019, 13:33
Dentysta, u którego pacjent leczył się przez wiele lat nie  wykrył rozwijającego się u niego nowowotworu w żuchwie. Sąd zadecydował, że chory ma otrzymać 2,1 mln dolarów odszkodowania.

Pacjent Anthony Leone podał do sądu dentystę Lawrence Baumana, twierdząc że wskutek nie wykrycia podczas kolejnych rutynowych wizyt guza, musiał przejść rozległą operację.

Podczas procesu mężczyzna przedstawił wyczerpującą dokumentację od chirurga onkologa, który usuwał nowotwór oraz innych specjalistów z dziedziny stomatologii i patologii jamy ustnej. Wynikało z nich, że gdyby rak został zdiagnozowany na etapie niewielkiej zmiany, mężczyzna nie musiałby przechodzić poważnej operacji, a następnie chemioterapii i radioterapii.

Zabieg, który był konieczny, wymagał usunięcia dużej części tkanek z połowy twarzy chorego,  rekonstrukcji kości i tkanek miękkich tkankami pobranymi z nogi mężczyzny.

Adwokat występujący w imieniu pacjenta twierdził, że obrażenia odniesione w skutek choroby przez  pacjenta były znaczne i zagrażające życiu, i był to jeden z najbardziej spektakularnych błędów lekarskich w Stanach Zjednoczonych.

Choroba nowotworowa i leczenie na stałe zmieniły życie pacjenta. Obecnie 56-letni mężczyzna ma problemy z jedzeniem, piciem i przełykaniem.

Więcej: DrBicuspid.com