Medicover Stomatologia przejęła sieć bydgoskich klinik dentystycznych Dens

ms
06-11-2019, 08:22
- Do Medicover Stomatologia dołączamy na partnerskich warunkach, a pacjentami będzie opiekował się ten sam silny, rodzinny zespół – zapewnia lek. dent. Marek Gatz, właściciel klinik Dens.

Dens to sześć nowoczesnych centrów, w których działa prawie 20 gabinetów dentystycznych, co czyni je największą prywatną siecią stomatologiczną w województwie kujawsko-pomorskim.

W sieci Dens przeprowadza się blisko 3 tys. zabiegów stomatologicznych i diagnostycznych miesięcznie. Ponad 50-osobowy zespół dentystów, radiologów, asystentek i higienistek zapewnia pacjentom pełen zakres usług.

- Do Medicover Stomatologia dołączamy na partnerskich warunkach, a pacjentami będzie opiekował się ten sam silny, rodzinny zespół. Jednocześnie zyskamy wsparcie rozpoznawalnej sieci. Z pewnością przełoży się to na dostęp do najnowszego sprzętu i technologii, a także  wzmocni rozwój narzędzi cyfrowych, które sprawiają, że leczenie jest szybsze oraz bardziej skuteczne. Działanie w ramach jednej, tak dużej sieci oznacza również integrację elektronicznych systemów medycznych. Dzięki temu bez względu na miejsce, w którym pacjent zdecyduje się na leczenie stomatologiczne, lekarz zawsze będzie miał dostęp do jego historii i danych medycznych - komentuje lek. dent. Marek Gatz, właściciel klinik Dens.

- Dens to świetnie zorganizowana sieć klinik o bogatym doświadczeniu. Jako Medicover Stomatologia doceniamy silny, kompletny zespół ekspertów, który pozwolił na stworzenie gabinetów o tak dużym potencjale. Dzięki tej współpracy wzmocnimy swoją obecność w regionie kujawsko-pomorskim, dając dostęp do wysokiej jakości usług i zaawansowanej stomatologii szczególnie pacjentom z Bydgoszczy i Torunia oraz mniejszych miejscowości - mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

Kliniki Dens oferują kompleksowy zakres usług stomatologicznych – od stomatologii zachowawczej, poprzez endodoncję, ortodoncję, stomatologię dziecięcą aż po protetykę, implantologię i stomatologię estetyczną. Dentyści wykorzystują nowoczesne technologie, które pozwalają m.in. na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych i procedur protetycznych w ciągu jednego dnia.

Nowa akwizycja oznacza, że do grona ekspertów firmy dołącza, pracujący w Dens, lek. den. Marek Gatz, jeden z dziewięciu założycieli Implant Masters Poland. Jest to elitarne stowarzyszenie implantologów, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli pełne studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethe we Frankfurcie n/ Menem. Wśród aktywnych członków organizacji są także inni stomatolodzy z sieci Medicover Stomatologia:  lek. dent. Tomasz Śmigiel z kliniki Śmigiel Implant Master Clinic i lek. dent. Elwira Urban-Kosela z Royal Dent.

Po włączeniu Dens do sieci, Medicover Stomatologia w Bydgoszczy tworzy siedem klinik:

Medicover Stomatologia, prowadząca sieć ponad 30 klinik, jest częścią firmy Medicover, która w 2018 r. wygenerował przychody w wysokości 672 mln EUR, przy zatrudnieniu 20 970 pracowników.

Przypomnijmy, że już w 2017 r. pisaliśmy o tym, że pojawiła się oferta sprzedaży za 25 mln zł firmy Polskie Centra Stomatologiczne DENS Bydgoszcz.

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem