Studentka stomatologii UM w Łodzi ze stypendium

ms
05-11-2019, 10:42
Za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD Ziemia Wąbrzeska studentka stomatologii Emilia Kosela uzyskała wsparcie w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. Chodzi o stypendia pomostowe na I rok studiów w roku akademickim 2019/2020 (500 zł miesięcznie).

- To trzecia edycja z udziałem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska – informuje Maciej Rataj, dyrektor biura LGD. – Autorem Programu Stypendiów Pomostowych jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. W ramach programu studenci pochodzący ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin mogą otrzymać stypendium na I rok studiów w publicznych uczelniach krajowych. Roczne stypendium wynosi 5 tys. zł i jest przekazywane w 10 ratach na indywidualne konta stypendystów.

Emilia Kosela – studentka stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi ocenia, że formalności, jakie musieli wypełnić, nie były skomplikowane.

- Procedura ubiegania się o stypendium nie była trudna. Byłam pozytywnie zaskoczona, że wymagane jest tak niewiele dokumentów. Uzupełnienie wniosku i zebranie wszystkich potrzebnych załączników zajęło mi jeden dzień – mówi  Emilia Kosela.

– Stomatologia jest dziedziną nauki, którą szczególnie się interesuję, a stypendium przeznaczę przede wszystkim na zakup pomocy naukowych. Zachęcam przyszłych maturzystów do składania wniosków o stypendium w kolejnej edycji programu. To nic nie kosztuje, a można tak wiele zyskać. Stypendia to nie tylko wsparcie materialne. To także możliwość nawiązywania przyjaźni na całe życie i poznawania ludzi z całej Polski m. in. na wspólnych obozach i spotkaniach fundacyjnych – ocenia Emilia Kosela.

 Więcej: wabrzezno-cwa.pl