Odbyła się siódma rozprawa w procesie dentysty z Inowrocławia

en
01-11-2019, 14:48
Kolejny biegły zrezygnował z wydania opinii w sprawie prowadzonej w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu w procesie Krzysztofa B., dentysty oskarżonego o wyłudzenie z Narodowego Funduszu Zdrowia ponad 700 tys. zł.

Sprawa liczy aż 94 akta. Odbyła się już siódma rozprawa, podczas której zeznawała powołana przez sędziego  trzecia biegła.

Jak informowała Radio Pik Ewa Głowacka, prezes Sądu Rejonowego w Inowrocławiu biegli nie chcą się podjąć pracy nad tą sprawą. Pewnie chodzi o to, że zajęłoby to im dużo czasu, może nawet lata, jak wskazywała jedna z biegłych. Sprawa jest obszerna, bardzo dużo świadków - pacjentów, którzy mieli przeprowadzane jakieś zabiegi medyczne. Poza tym, są braki w dokumentacji, co dodatkowo utrudnia sprawę.

I właśnie ze względu na braki w dokumentacji medycznej sprawa została odroczona do 20 grudnia, kiedy sędzia przystąpi do przesłuchania 25 świadków.

Jak informowaliśmy Krzysztof B. – lekarz dentysta prowadzący działalność w Inowrocławiu zatrzymany został 20 listopada 2017 r. pod zarzutem popełnienia 7109 przestępstw.

Krzysztof B. poświadczał nieprawdę w dokumentacji medycznej pacjentów. Oskarżony dentysta realizował kontrakty z Kujawsko-Pomorskim OW NFZ (leczenie stomatologiczne).

Dentysta, prowadząc przychodnię stomatologiczną w Inowrocławiu, wykazywał świadczenia stomatologiczne, których nie realizował w ramach finansowania przez NFZ. Wykazywał pacjentów w raportach statystycznych stanowiących dokumenty rozliczeniowe. Następnie przesłał te dokumenty do NFZ. W ten sposób podejrzany uzyskiwał nienależną refundację za leczenie.

W okresie od stycznia 2006 r. do końca 2014 r. podejrzany doprowadził Kujawsko-Pomorski OW NFZ w Bydgoszczy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej wysokości 712,5 tys. zł.

Więcej: radiopik.pl

Czytaj także: Lekarz dentysta z 7109 zarzutami wyłudzenia pieniędzy z NFZ

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem