Były pracownik firmy Colgate wykradł receptury produktów

en
30-10-2019, 13:19
Naukowiec, który przez wiele lat pracował w laboratorium firmy Colgate-Palmolive wykradł recepturę pasty do zębów, z zamiarem wykorzystania jej pod inną nazwą.

Muamer  Reci przez blisko 20 lat prowadził analizy laboratoryjne, eksperymenty i badania na potrzeby nowych środków higieny jamy ustnej produkowanych przez Colgate - Palmolive. Jako pracownik naukowy miał dostęp do ważnych finansowo informacji, w tym także do bazy danych tajnych formuł oraz szczegółów procesu produkcyjnego należących do firmy.

 W sierpniu 2012 r. założył w Macedonii firmę Reci & Sons, która miała produkować środki higieny osobistej i środki czystości. W 2016 r. Reci miał już gotowy biznes plan, który pod nazwą Project Eurodent znaleziono w jego skrzynce mailowej. Kluczowym produktem miała być pasta do zębów o nazwie Eurodent. Nieuczciwy pracownik chciał wykorzystać także know-how, jak wytwarzać środek zmniejszający dolegliwości przy kserostomii, który jego były pracodawca - firma Colgate  dopiero opracowywała.   

Debiut Reci & Sons na rynku planowany był na koniec 2017 r. a portfolio produktów składało się z pasty do zębów dla dorosłych, pasty do zębów dla dzieci i środka na suchość w jamie ustnej. 

Colgate -Palomolive podał nieuczciwego pracownika do sądu w grudniu 2018 r. Wyrok w jego sprawie ma zapaść w lutym 2020 r. Reciemu grozi 20 lat więzienia i 250 tys. dolarów grzywny. 

Więcej: DrBicuspid.com

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem