Gmina Bodzechów liczyć może na dentobus

ms
29-10-2019, 11:02
Ponad 800 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bodzechów skorzysta z badań stomatologicznych w dentobusie. Dentobus stacjonował przy Zespole Szkół w Szewnie, zaś w listopadzie odwiedzi szkoły w Bodzechowie i w Chmielowie.

Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty z Bodzechowa twierdzi, że każdy uczeń może skorzystać z opieki w ramach mobilnego gabinetu, ale muszą zostać spełnione pewne wymogi.

- Z usług stomatologicznych w dentobusie skorzystać mogą dzieci, które mają podpisaną zgodę rodzica na tzw. profilaktykę. Nie jest to decyzja dyrektora placówki czy ucznia. Każde dziecko otrzymuje zaświadczenie od lekarza dentysty z informacją o stanie uzębienia, a także wskazówki odnośnie dalszego leczenia – dodaje Sylwia Masternak.

- Mobilny gabinet stomatologiczny wyposażony jest w rentgen, dzięki temu badanie stanu uzębienia u dzieci może być poszerzone o diagnostykę obrazową – informuje rozmówczyni Radia Ostrowiec.

 - Jeśli będzie taka potrzeba i wola rodziców - to mobilny gabinet stomatologiczny będzie przyjeżdżał częściej i leczył zęby naszych uczniów - zapowiada Sylwia Masternak.