Corten Medic nie odpuszcza

ms
23-10-2019, 07:49
Firma Corten Medic uruchomiła nowoczesny gabinet stomatologiczny w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie - pierwszy tego typu na Mazowszu. Wszystko w ramach rządowego programu opieki zdrowotnej nad uczniami. Nie pierwszy to projekt, który Corten Medic realizuje, chociaż powszechnie uważa się, że nie są one atrakcyjne dla świadczeniodawców.

Z usług gabinetu stomatologicznego będzie mogło skorzystać 2,5 tys. uczniów z powiatu pruszkowskiego.

Według Corten Medic przy liczbie uczniów 2, 5 tys., czas oczekiwania na wizytę wyniesie ok. dwóch tygodni. Oczywiście osoby w stanie pilnym będą przyjmowane od razu. Wprowadzona zostanie możliwość zapisu na wizytę przez internet, telefonicznie i bezpośrednio w gabinecie.

Koszyk świadczeń gwarantowanych zawiera 70 procedur (bez leczenia ortodontycznego). Pozwala to realizować 3 obszary programu: edukację i promocję zdrowia, profilaktykę i diagnostykę oraz leczenie - stomatologię naprawczą.

W zakresie świadczeń znajduje się: stomatologia zachowawcza (higiena i profilaktyka), diagnostyka, leczenie próchnicy, nadwrażliwości zębów, odbudowa, leczenie kanałowe, czy leczenie stanów pourazowych lub chirurgiczne usunięcie zęba. Gabinet będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-12:00 (na etapie diagnostyki) oraz w kolejnym etapie w godzinach popołudniowych.

Firma Corten Medic, która odpowiada za realizację projektu, zatrudnia ponad 130 lekarzy dentystów i może poszczycić się 25 letnim doświadczeniem w stomatologii oraz realizacją kilkunastu programów profilaktycznych dla szkół. Jest to drugi, największy świadczeniodawca w zakresie stomatologii w ramach finansowania z NFZ, operator dwóch dentobusów i właściciel 10 centrów medycznych

Więcej: powiat.pruszkow.pl

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem