Cena jest uzasadniona, gdyż kolekcja obejmuje m.in. Mario Bros. w wersji na automaty z 1986 r., jedyne na świecie znane kopie Golf z 1985 r., Balloon Fight z 1986 r. oraz Gumshoe z 1986 r. Egzemplarze zostały zabezpieczone i ocenione przez firmę zajmującą się weryfikacją autentyczności gier wideo.
Wszystkie tytuły to gry ze stajni Nintendo i wszystkie w fabrycznie zalakowanych pudełkach. Sprzedający uzupełniał zbiór przez - 52 lata.
Dentysta od lat realizuje projekt Video Game Club, w ramach którego skupuje wraz z partnerami unikatowe gry wideo. Eksperci uznają tę kolekcję za jedną z najważniejszych na świecie.
Ostatni zakup sprawia, że kolekcja stanie się jeszcze bardziej drogocenna. - Nie brakuje tu Świętych Gralli oraz najważniejszych pozycji z historycznego punktu widzenia - komentuje Deniz Kahn z firmy Wata Games, oceniającej jakość klasycznych gier wideo.
Wcześniej Naierman zbierał karty do baseballa i dążył do stworzenia jednej z największych kolekcji na świecie. Plany okazały się jednak zbyt ambitne (kosztowne) - stąd decyzja o rozpoczęciu kolekcjonowania gier wideo.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.