UMB: kolejni lekarze dentyści rozpoczynają pracę

ms
20-10-2019, 15:26
75 studentów stomatologii ukończyło studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 18 października 2019 r. w Aula Magna.

Dziekan Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. Irina Kowalska wyróżniła grupę studentów specjalnymi nagrodami Dziekana Wydziału - za aktywność, inwencję i osiągnięcia związane z pracą na rzecz UMB i społeczności studenckiej. Wyróżnienia takie otrzymali: Jakub Głuchowski, Natalia Drobek, Tomasz Charytoniuk, Klaudia Berk, Nicoletta Iłowska, Tomasz Kisiel i Jakub Iżycki-Herman.

W trakcie dyplomatorium, szczególnie wyróżniono absolwentów, wykazujących się podczas trwania studiów wyjątkowym zaangażowaniem w naukę, sport czy życie uczelni.

- Dziś jest ten wielki dzień, kiedy pięć lat ciężkiej pracy zostanie uwieńczone dyplomem. To sukces nie tylko wasz, ale też waszych rodzin i bliskich, którzy przez ten trudny czas was wspierali. Kiedy byliście naszymi studentami, staraliśmy się wdrożyć wam wiedzę, która będzie wam teraz niesłychanie przydatna. Dotarliśmy do końca tego bardzo szczęśliwego okresu, który już z pewnością się w waszym życiu nie powtórzy - mówiła dr hab. Teresa Sierpińska, prodziekan ds. jakości kształcenia, programów studiów i oddziału stomatologii.

Był też czas na podziękowania, wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość uświetnił Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Więcej: UM w Białymstoku