Poseł dentysta o związkach partnerskich i aborcji

ms
18-10-2019, 12:07
- Jestem za związkami partnerskimi tylko jeśli chodzi o związek kobiety i mężczyzny. Jestem tolerancyjny, nie mam nic przeciwko parom homoseksualnym, ale nie dla adopcji przez nie dzieci. Jeśli chodzi o eutanazję, wykluczam ją - powiedział Radosław Lubczyk poseł dentysta, wybrany do parlamentu na drugą, kolejną kadencję.

Przysięga Hipokratesa mówi wyraźnie, że jesteśmy od ratowania, a nie odbierania życia - mówił poseł dentysta. W 2018 r. szczecinecki poseł głosował jednak za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję", który zakładał m.in. wykreślenie przesłanki eugenicznej (ciężkie uszkodzenie płodu) do przerwania ciąży.

Odnosząc się do projektu ustawy "Ratujmy Kobiety", który zakładał liberalizację prawa aborcyjnego, dopuszczając aborcję na życzenie do 12 tygodnia, Radosław Lubczyk powiedział w Polskim Radiu: Zliberalizowany mógłby zostać przepis mówiący o aborcji, gdy płód jest uszkodzony. Kompromis aborcyjny plus badania prenatalne to wszystko, na co mogę się zgodzić. I mówię tu o badaniach prenatalnych i tych płodach, które nie mają szansy przeżycia. Natomiast argument finansowy jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Więcej: koszalin.gosc.pl

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem