Sejm: druga kadencja posła dentysty Radosława Lubczyka

en
16-10-2019, 13:08
Lek. dent. Radosław Lubczyk otrzymał w wyborach 6 112 głosów.

W okręgu koszalińskim mandat z KW PSL obejmie „jedynka” listy - stomatolog Radosław Lubczyk. Lubczyk  cztery lata temu debiutował w Sejmie. Wówczas startował z Nowoczesnej.

Radosław Lubczyk krytykował rządowy program powrotu do szkół gabinetów dentystycznych i zamiast realizowania projektu „Dentysta w szkole” chciał postawić na inne rozwiązanie: „Szkoła w gabinecie”. W jego przekonaniu, zamiast uruchamiania gabinetów stomatologicznych w placówkach oświatowych należy leczyć uczniów tam gdzie już gabinety funkcjonują. Wystarczy w tym celu zawrzeć z dentystami pracującymi poza szkołą stosowne umowy.

Oczywiście zaproponowane rozwiązanie jest częścią rządowego programu opieki zdrowotnej nad uczniami. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie zawierać tego typu umowy. Z tym, że i w takim przypadku chętnych do świadczenia usług dzieciom w takim własnie modelu - dramatycznie brakuje.

Radosław Lubczyk zapowiadał także walkę o budowę drogi ekspresowej S11 na odcinku od Koszalina do Szczecinka. Dentysta zamierzał także urzeczywistnić hasło: „Emerytura bez podatku”.

Poseł do powstałego klubu parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska dołączył latem 2019 r. 

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem