Kongres PTSL: tak się robi przełomy

ms
15-10-2019, 11:35
Powiedzieć, że 18 i 19 października 2019 w Hali Targowej EXPO w Krakowie odbędzie się 3. Kongres Laserowy PTSL – to uproszczenie graniczące z wypaczeniem. Wydarzenie to będzie wyjątkowym świętem dla wszystkich miłośników stomatologii laserowej. Świętem, które przeniesie ich w nieoczekiwany wymiar, daleki od tego co oferowały uczestnikom zarówno 1. jak i 2. Kongres Laserowy PTSL.

Tegoroczna edycja będzie szczególna. Równolegle odbywać się będzie 1. Kongres Innowacji w Asyście i Higienie Stomatologicznej oraz Sesja Laserowej Medycyny Estetycznej. Dodatkowo ważnym elementem Kongresu będzie wystawa sprzętu, narzędzi i materiałów.

Wiedza na światowym poziomie
Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej odpowiedzieli najznamienitsi goście z całego świata. W trakcie dwóch dni trwania Kongresu zostanie wygłoszonych ponad 40 wykładów i prezentacji! 

Na głównej scenie 3. Kongresu Laserowego pojawią się znane nazwiska naukowców i praktyków, którzy wyznaczają kierunki rozwoju światowej stomatologii laserowej. 

Wykłady zaprezentują m.in.: prof. Samir Nammour (Belgia), prof. Jamil Awad Shibli (Brazylia), prof. Roeland de Moore (Belgia), prof. Carmen Todea (Rumunia), dr Massimo Frosecchi (Włochy), dr Linhlan Nguyen (Australia), prof. Roly Kornblit (Włochy).

Nie zabraknie także prelekcji ekspertów z Polski. Zaprezentują je m.in.: prof. Marzena Dominiak, dr Kinga Grzech-Leśniak, dr Rafał Wiench, dr Jacek Matys, dr Michał Nawrocki. 

Nowością na 3. Kongresie PTSL będą panele dyskusyjne w formule: 1 temat - 5 różnych spojrzeń. 

Edukacja dla całego zespołu
Celem tegorocznej edycji Kongresu PTSL jest stworzenie kompleksowego wydarzenia, na które będzie mógł przyjechać lekarz, ale także inni członkowie jego zespołu: higienistki i asystentki stomatologiczne oraz wszyscy zainteresowani nowymi technologiami i procedurami leczenia.

Kongresowi Laserowemu będzie towarzyszyć 1. Kongres Innowacji w Asyście i Higienie oraz Sesja Medycyny Estetycznej. 

Podczas 1. Międzynarodowego Kongresu Innowacji (19 października) teoria zostanie połączona z praktyką. 

W dzień przed Kongresem (18 października) odbędą się warsztaty firm:
Liniowe zastosowanie ultradźwięków połączone z polerowaniem hydroksyapatytem, jako innowacyjne leczenie choroby przyzębia.
Root Planing, jako podstawa skutecznej terapii niechirurgicznej.
Innowacje higienizacyjne a zadowolenie pacjentów.
Piaskowanie i ultradźwięki bez tajemnic.
Prowadzenie gabinetu stomatologicznego – jak zacząć? Napisz swój biznesplan i poznaj koszty prowadzenia działalności w gabinecie stomatologicznym.

Do udziału w warsztatach uprawnia bilet zakupiony na 1. Kongres Innowacji.

Wykłady i prezentacje stanowić będą niecodzienną okazję do skonfrontowania z lekarzami, asystentkami i higienistkami nowych trendów i innowacji pojawiających się w branży stomatologicznej.

Obok 3. Kongresu Laserowego i 1. Kongresu Innowacji odbędzie się także Sesja Laserowej Medycyny Estetycznej. 
Wydarzenie odbędzie się 18 października i zgromadzi światowej sławy specjalistów, którzy zaprezentują najnowsze techniki i aktualizacje w medycynie estetycznej, która nie ogranicza się już wyłącznie do zabiegów chirurgicznych, ale coraz częściej korzysta z techniki laserowej. Wybitni eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, dermatologii oraz makijażu permanentnego.

Wystawa produktów
Podczas 3. Kongresu PTSL i 1. Kongresu Innowacji organizatorzy zapewnili także możliwość spotkania z producentami oraz dystrybutorami sprzętów laserowych oraz innych narzędzi niezbędnych w gabinecie stomatologicznym. 

Na uczestników wydarzenia na stoiskach firmowych będą czekać specjaliści, którzy zaprezentują branżowe nowości, zaproszą do testów swoich urządzeń i przedstawią możliwe najlepszą ofertę zakupową.

Sesja plakatowa
W ramach 3. Kongresu Laserowego, jak w poprzednich edycjach, i tym razem organizatorzy zapraszają do udziału w sesji plakatowej. Prace będą prezentowane w piątek 18 października, po zakończonych wykładach.

Integracja w zaczarowanym Krakowie
Na zakończenie pierwszego dnia Kongresu odbędzie się wieczór powitalny. W hali wystawowej Wisła Kraków Expo będzie możliwość spotkania, nawiązania kontaktów, zintegrowania i cieszenia się odnowieniem starych i zawiązywaniem nowych znajomości.

Atrakcją wieczoru będzie koncert rewelacyjnego, cieszącego się zainteresowaniem na całym świecie zespołu Recycling Band oraz DJ Admiral DMC. 

Natomiast oficjalna impreza galowa 3. Kongresu Laserowego - Laser Party - odbędzie się w Komorze Warszawa w Kopalni Soli "Wieliczka" 19 października 2019. 

Atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu „Latające Talerze”. Zdobywcy I nagrody Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Coverowych Kamienna Góra 2009 za interpretacje utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Brali udział w telewizyjnych programach: Droga Do Gwiazd i Must Be The Music.

Ich pozytywna energia, różnorodny repertuar i oparty na (nieco absurdalnym) humorze, świetny kontakt z publicznością - sprawiają, że ich koncerty szybko stają się szaloną taneczną imprezą. 

Poza ucztą muzyczną dla gości przygotowana będzie kolacja, przekąski i napoje. 

Więcej informacji: www.kongresptsl.pl lub pod adresem biur@ptsl.com.pl 

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem