Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu z nagrodą Budowa Roku 2018

ms
15-10-2019, 08:25
WUM od kilku dni korzysta z nowoczesnego Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii. Przypomnijmy, że studenci stomatologii Śląskiego UM w Zabrzu uczą się w rewitalizowanym budynku przy pl. Dworcowym 3, który nagrodzony został tytułem „Budowa Roku 2018”.

Konkurs organizuje corocznie Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, przy współudziale Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Rewitalizowany budynek składa się z części frontowej, mającej sześć kondygnacji nadziemnych oraz kondygnację podziemną, a także oficyny o trzech kondygnacjach nadziemnych. Obiekt został poddany generalnemu remontowi oraz termomodernizacji. Budynek pełni funkcję Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Sale symulacyjne zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt badawczy.

Utworzono dwie sale interdyscyplinarne dla studentów stomatologii. Umożliwiło to wprowadzenie metody symulacji medycznej do programu kształcenia na kierunku lekarsko - dentystycznym.

Po remoncie studenci i wykładowcy mają do dyspozycji m.in. blok operacyjny, sale intensywnej terapii, symulator karetki, salę porodową i pracownie interdyscyplinarne.

Powierzchnia zabudowy wynosi 587 mkw., pow. użytk. 2,6 tys. mkw., a kubatura budynku – 14,2 tys. mszesc.

Całość prac wykonał w ciągu 17 miesięcy Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA. 

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem