Dentyści wrócili do legionowskich szkół … wirtualnie

ms
08-10-2019, 11:22
Powrót dentystów do szkoły to konsekwencja ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Władze podwarszawskiego Legionowa co prawda nie uruchomiły ani jednego gabinetu stomatologicznego w ani jednej placówce, ale i tak są z siebie zadowolone.

Magistrat zadbał o stan uzębienia legionowskich uczniów, poprzez podpisanie kontraktów z lokalnymi zewnętrznymi ośrodkami zdrowia. Legionowo dla uczniów ze wszystkich prowadzonych przez siebie szkół zorganizowało zewnętrzną darmową opiekę stomatologiczną.

Urzędnicy porozumieli się z czterema legionowskimi przychodniami i gabinetami stomatologicznymi i do każdej z tych placówek przypisali uczniów z poszczególnych szkół.

Wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (ZSP) z ulicy Jana Pawła I oraz ze Szkoły Podstawowej nr 8 trafią pod opiekę dentystów z Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej (WSPL) na Piaskach.

Uczniowie z podstawówek nr 1 i 7 będą mogli za darmo leczyć swoje zęby w Klinice Mediq.

Podopiecznymi SP nr 3 i ZSP nr 2 zajmą się stomatologowie z działającej w okolicach targowiska miejskiego przychodni El-Med. 

Licealiści z prowadzonego przez miasto LO trafią pod opiekę gabinetu stomatologicznego prowadzonego w przychodni Legio-Med przy ulicy Husarskiej w Legionowie.